Kruté příběhy z české historie III

Originální název: Kruté příběhy z české historie III

Moba - 2008
ISBN: 978-80-243-3070-9

Moba (2008) 978-80-243-3070-9 256

Dramatický příběh závěru života hraběte Jáchyma Ondřeje Šlika nás přivádí na popraviště na Staroměstském náměstí, kde 21. června roku 1621 proběhla nejznámější hromadná poprava českých dějin. Původně uložené tresty byly příliš kruté a vyvolaly pozdvižení i v době, která na krutost na popravištích byla zvyklá. Co všechno provázelo krvavé divadlo a jaké byly jeho dozvuky? Smrt číhala v jiných souvislostech ovšem i na další vysoce postavené šlechtice. Vydáme se proto po stopách proslulého Keplerova horoskopu a budeme sledovat spletité intriky vedoucí k tragickému konci frýdlantského vévody a generalissima císařské armády Albrechta z Valdštejna. Spravedlnost bývá vrtkavá, takže co některým prošlo bez větších problémů, za to bývali jiní krutě a nemilosrdně trestáni. Znovu tak z archivů ožijí mnozí dávno již zapomenutí lidé a jejich trpké osudy. (Založil/a: Milena)

Pavel Toufar Pavel Toufar
*13.07.1948