Misterioso

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1903-3

Mladá fronta (2009) 978-80-204-1903-3 262

První kniha série Skupina A.

Bohatý finančník je brutální zavražděn ve svém domě. Když se objeví další oběť, kriminálka sestaví zvláštní jednotku šesti nejlepších policistů z celého Švédska, takzvanou Skupinu A, jejímž úkolem je najít vraha, který se vždy v pečlivě připraveném rituálu usadí v obývacím pokoji své příští oběti, poslouchá jazz a pak vlivnému boháči prostřelí hlavu dvěma kulkami. Média jej pojmenují Vrahem mocných. Stopa vede detektiva Paula Hjelma a jeho kolegy k ruské mafii... (Založil/a: icekafe)

Arne Dahl Arne Dahl
*11.01.1963

illy
  20. 11. 2013, 10:53
Žádné velké zklamání, v rámci severské krimi se jedná o nadprůměrný kousek. Snad jen trochu zauzlované pátrání uprostřed ztrácí na srozumitelnosti a například popis obklíčení baráku je chaotický a špatně představitelný. Rád ale budu v serii pokračovat.
kure91
  19. 3. 2014, 16:51
Rozhodně se nejedná o špatnou knížku, příběh dobrý, potřeboval jsem po čase zas nějakou severskou krimi a kniha účel splnila a pomohla přečkat čas do vydání Červenky a nového Adler Oslena. Ale k tomu, abych dl plný počet hvězd mi něco chybělo, jednání postav mi chvílemi přišlo trošku nevěrohodné (i když co já mohu soudit, nejsu Švéd:)), ale další díl série Skupina A dostane šanci.