Cestovatel na perutích času Vojtěch Zamarovský

Originální název: Cestovatel na perutích času Vojtěch Zamarovský

Akcent - 2004
ISBN: 80-7268-263-6

Akcent (2004) 80-7268-263-6 304

Pro české a slovenské čtenáře - a později i pro čtenáře v mnoha dalších zemích - objevil Chetity a Sumery, ale také Schliemanna, Hrozného a další velké osobnosti. Zasvěceným a přitom poutavým jazykem nám dokázal vždy vyprávět obdivuhodné příběhy z dávné minulosti lidstva, to když nás vzal za ruku a provázel na cestě přes propast času. Takový je Vojtěch Zamarovský, jeden z předních světových autorů literatury faktu a vynikající znalec antiky.
Nejen o něm, ale predevším o jeho knihách vypráví Pavel Toufar. Vybírá nejzajímavější pasáže i celé kapitoly, připojuje poznámky vlastní i dalších autorů a především - učí nové čtenáře znovu číst Vojtěcha Zamarovského.
Vydejte se spolu s námi na dobrodružnou výpravu proti toku neúprosného času do dalekých hlubin historie lidstva, v níž se snoubí gigantické egyptské pyramidy s dalšími zaniklými skvosty dávného stavitelského umění, úchvatné malby s výjevy ze života bohů, vládců i prostých lidí s klínopisnými záznamy, vyprávění o bozích a velikých dějinných událostech s prostým příběhem žáčka ze školy písařů hliněných tabulek a mnohá další pozoruhodná setkání. (Založil/a: Milena)

Pavel Toufar Pavel Toufar
*13.07.1948