Vražda v temnotě

Originální název: Mord i mørkret

Moba - 2007
ISBN: 978-80-243-2871-3

Moba (2007) 978-80-243-2871-3 286

V kodaňské čtvrti Vesterbro s jejími bary, putykami a podivnými existencemi se vždycky žilo poněkud drsněji a živěji než ve zbytku Kodaně. Ale dvě vraždy ve dvou dnech jsou přece jen za hranicemi přijatelného, míní komisař Ehlers. Při svém vyšetřování narazí na podezřelého reportéra bulvárního plátku, který pravděpodobně ví víc, než je policii ochoten přiznat... (Založil/a: Milena)

Dan Turèll Dan Turèll
*19.03.1946 - †15.10.1993

marieke
  14. 2. 2013, 0:33
Za mě také zklamání. A spíš než detektivka to byly vnitřní pochody hlavního hrdiny (mimochodem, mně nesympatického) a v podstatě nic se tam nedělo.
Také je v českém vydání řada překlepů a místy nesrozumitelnost textu.
1,5/5
dreadlock
  16. 11. 2012, 12:59
U mě špatné. Mám moc ráda severské krimi. Možná proto jsem se snažila knihu dočíst, i když jsem posledních 50 stránek spíše prolétla. Nebo proto, že jsem čekala, že už se něco stane, že o pár stran dále se to bude dát číst. Zklamání. Nic. Možná mi byl "hlavní hrdina" příliš nesympatický- vyhaslý novinář alkoholik, kolem něhož se v jednom týdnu odehraje 6 vražd, aniž by on za kteroukoliv mohl, ale každá z nich ho svým způsobem ovlivní, nebo by ho mohla ovlivnit. Ale jakákoli jeho případná reakce je utopena v další sklenici whiskey a další fajce nacpané hašem. Dvě hvězdičky proto, že jsem četla i horší knihy.