Ztracený symbol a kde ho hledat

Originální název: Behind the Lost Symbol

Metafora - 2010
ISBN: 978-80-7359-241-7

Metafora (2010) 978-80-7359-241-7 216

Neautorizovaný průvodce nejnovějším, dlouho očekávaným bestsellerem Dana Browna. Nový román Dana Browna Ztracený symbol je samozřejmě opět dech beroucím dobrodružstvím. Současně se v něm však vyskytuje tolik narážek na historické, filosofické, vědecké či spirituální souvislosti, že se v tom každý nemusí vyznat, o jisté míře autorské fikce nemluvě. Kdo se tedy chce dozvědět fakta a ještě se u toho pobavit, má jedinečnou příležitost. Abecedně řazená hesla s fotografickou přílohou nás seznámí se svobodnými zednáři a jejich symbolikou, s americkými otci zakladateli, konspiračními teoriemi, vědou zvanou noetika a mnoha dalšími zajímavými věcmi. Dojde i na templáře, rosenkruciány, ilumináty, údajné satanisty ve Washingtonu, Dürerovy magické čtverce a nejrůznější šifry, a samozřejmě se to neobejde bez Roberta Langdona. (Založil/a: Antonín)