Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Muž bez vlasti

79%
4 28
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Muž bez vlasti
Autor:
Originální název: A Man without a Country
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání:
Jota - 2006
ISBN: 80-7217-450-9
Počet stránek: 156
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 43x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2006) 80-7217-450-9 156

Nová kniha Kurta Vonneguta se od těch dosavadních v mnohém liší - nejde o beletrii, ale o krátké vzpomínky a úvahy - ale Vonnegut se svým ostrým zrakem a stručnými, přesnými komentáři je stále týž. Někdy zní sarkasticky, někdy nostalgicky, někdy téměř rezignovaně. Titul knihy naznačuje, že mu činí potíže se identifikovat se svou rodnou zemí. Vonnegut se obrací ke svým americkým spoluobčanům, ale kniha je přesto zajímavá i pro nás; ukazuje, jak vidí svět (a také United Space, jak sou zemi označil před mnoha lety při své návštěvě u nás) jeden z nejcitlivějších amerických intelektuálů, autor takových kultovních trháků jako Jatka č. 5, Kolíbka nebo Groteska. Jestli chcete vědět, kdo dnes podle Vonneguta ještě reprezentuje Ameriku, kterou měl kdysi rád, přečtěte si jeho knihu. Fanoušci George W. Bushe z ní mít radost nebudou...Nová kniha Kurta Vonneguta se od těch dosavadních v mnohém liší - nejde o beletrii, ale o krátké vzpomínky a úvahy - ale Vonnegut se svým ostrým zrakem a stručnými, přesnými komentáři je stále týž. Někdy zní sarkasticky, někdy nostalgicky, někdy téměř rezignovaně. Titul knihy naznačuje, že mu činí potíže se identifikovat se svou rodnou zemí. Vonnegut se obrací ke svým americkým spoluobčanům, ale kniha je přesto zajímavá i pro nás; ukazuje, jak vidí svět (a také United Space, jak sou zemi označil před mnoha lety při své návštěvě u nás) jeden z nejcitlivějších amerických intelektuálů, autor takových kultovních trháků jako Jatka č. 5, Kolíbka nebo Groteska. Jestli chcete vědět, kdo dnes podle Vonneguta ještě reprezentuje Ameriku, kterou měl kdysi rád, přečtěte si jeho knihu. Fanoušci George W. Bushe z ní mít radost nebudou...

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tanmut
40% 40% 40% 40% 40%
  13. 3. 2011, 16:04
Vedle anaserpentní spinózy a knírku lze u Kurta Vonneguta a Ludvíka Vaculíka nalézt ještě jednu podobnost - dědkovskou morousovitost. Zatímco Vaculík byl takový asi vždy (viz. poznámka Václava Havla), u Vonneguta jako by jeho úžasný smysl pro satiru atrofoval v zahořklost. Tato kniha sice obsahuje plno uštěpačných výtek směrem ke Spojeným státům, což jistě nejednoho levicového intelektuála zahřeje u srdce, ovšem na tyto by přišel i patnáctiletý, začínající anarchista, co si zrovna Coca-colou® polil nové tričko Sex Pistols. Starý pán si musel naposledy přisadit.
I když jsem byl původně rád, že ještě něco napsal, nakonec pro mě Muž bez vlasti znamená zklamání.
MatesS
60% 60% 60% 60% 60%
  11. 11. 2012, 14:55
Je to vtipné, ale nějak jinak, než ostatní knihy.. Jakoby Vonnegut tušil svůj brzký konec. Poslední zanadávání na svět plný těch, kteří mě nechápou a sbohem přátelé. Mnohem víc člověka zaujmou krátké glosy a citátky u skiců, které doprovázejí velmi chmurný pohled jednoho nonkonformisty. Kurt to vzdal a to se podepsalo na kvalitě..
adrianalabella
40% 40% 40% 40% 40%
  4. 9. 2016, 18:25
Starý muž, co se rád poslouchá. A protože je slavný, může se erudovaně (dle vlastního mínění) vyjadřovat k úplně všemu. Obvykle si od takových případů odsedám.