Džoserovo mládí

BETA Dobrovský - 1999
ISBN: 80-86278-41-7

BETA Dobrovský (1999) 80-86278-41-7 444

První kniha v sérii.
Džoser s Thanys tvoří nerozlučný pár již od útlého dětství, ale jednoho dne je jim vyřčena věštba, která praví, že se od sebe oddělí. Proroctví je splněno a oba milence od sebe oddělí bratr Džosera, který právě usedl na trůn. Thanys věnuje svému sadistickému strýci a Džosera uvrhne do armády. Thanys, než-li by trpěla choutky Džoserova strýce, raději utíká z Egypta a rozhodne se najít svého otce Imhotepa. Džoser, který je přesvědčen o její smrti, mezitím vede válku proti nepřátelům. Oba tak kráčí po jiné cestě a Thanys doufá, že se s Džoserem ještě někdy uvidí. (Založil/a: Nadia.El)

#egypt
Bernard Simonay Bernard Simonay
*02.08.1951

Richie
  5. 5. 2014, 14:42
Velmi pěkný příběh ze starověkého Egypta. Autor s nevšední znalostí historie vypráví o osudech Džosera, syna krále Chasechemveje a Thanys, dceři vynikajícího učence Imhotepa. V tomto prvním díle se dočteme o mládí Džosera a nelehkých životních zkoužkách, kterým je vystaven on i jeho vyvolená Thanys.
Příběh je založen na skutečných událostech, byť je samozřejmě patřičně domýšlen do čtenářsky velmi podařené podoby. Autor zároveň skvěle popisuje zvyklosti a život ve starověkém Egyptě - pro čtenáře je velmi snadné se vcítit do osudů hlavních hrdinů a prožívat s nimi strasti i radosti lidí před téměř 5000 lety.
Knihu i celou trilogii velmi doporučuji všem milovníkům starověkého Egypta. 90%
Ariko
  7. 9. 2014, 15:29
Po dlouhé době kniha o Egyptě, která mě velmi zaujala a bavila od začátku do konce. MYslím, ale že první díl nasadil laťku, kterou už ani jeden díl z trilogie nepřekonal.
Fanda
  5. 10. 2010, 22:53
Vynikající knížka. Vřele doporučuji. Neuvěřitelně čtivé čtení. Knze nechybí nápad, vtip, napětí, pěkný příběh. Taktéž bych řekl, že je to nejlepší díl této trilogie. Celá trilogie je ale moc hezká. :-)