Horovo světlo

BETA Dobrovský - 2000
ISBN: 80-86278-78-6

BETA Dobrovský (2000) 80-86278-78-6 397

Třetí kniha v sérii.
Džoser jakožto panovník musí zachránit Egypt před pětiletým hladomorem, který mu byl předpovězen a zároveň čelit skryté hrozbě, jež napovídá návrat Sutechovců. Do příběhu vstupují také životy jeho a Thanysiných dětí, které dospívají. Sourozence Chiru, která se zamiluje do záhadného Kypřana Taš Kora, a Sešiho, kterého považuje za bratra, čeká dlouhá a nebezpečná cesta... (Založil/a: Nadia.El)

#egypt
Bernard Simonay Bernard Simonay
*02.08.1951

Richie
  25. 6. 2014, 14:00
V závěrečné knize trilogie nás příběh provádí posledním obdobím Džoserovy vlády. Pod dohledem Imhotepa pokračuje výstavba první pyramidy, Egypt překonává období sucha i moru. Děti Džosera a Thanys podniknou dalekou dobrodružnou cestu, která je zavede na Krétu i k řeckým a maloasijským břehům. Poznáme zajímavé zpracování báje o Minotaurovi.
V závěru románu musí Džoser opět bojovat se svými starými protivníky i s Chetitskými nájezdníky, aby uhájil svou vládu nad Egyptským královstvím.
Simonayovo zpracování vlády krále Džosera vychází z pravdivých základů, ale vzhledem k velmi staré historii si autor pomáhal mnohými legendami či vymyšlenými postavami a jejich příběhy.
Celou trilogii považuji za velmi povedenou, která i laika čtivým způsobem seznámí se starověkým Egyptem. První (stupňovitá Džoserova) pyramida byl fenomenální stavitelský počin, který odstartoval stavbu dalších i ještě mohutnějších pyramid, na které se dnes jezdí do Egypta dívat celý svět. 75%
Ariko
  11. 9. 2014, 22:07
Celá trilogie je velmi čtivá, ale kvality prvního dílu nedosáhl ani jeden z dalších dílů. Na druhou stranu závěr je popsán tak dojemným stylem, že se mi tajil dech.