Rodina: Sladká pouta, která škrtí

Rodina: Sladká pouta, která škrtí
Originální název: Family — The Ties that Bind ... and Gag!

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0730-5

Ikar (2006) 80-249-0730-5 228
Knižní klub (1996)

Známá americká fejetonistka Erma Bombecková, proslulá svými originálními a vtipnými pohledy na rodinný život, se v této sbírce sloupků zaměřila na rodinu s dětmi, které už odrostly, a vykresluje ji s typickým pronikavým, sebeironickým a případným humorem. Zachycuje atmosféru rodiny, v níž rodiče navštíví první samostatný byt svého syna a zjistí, že veškeré jeho zařízení zahrnuje karetní stolek, čtyři skládací židle, dvě misky na ovesné vločky, tři lžíce, telefon s patnáctimetrovou šňůrou a stereo za 4 000 dolarů. Autorka se s nadhledem dívá na třicet let mateřství, na potomky, kteří se vracejí do rodného hnízda, na manžela posedlého sportem, na stále nové domácí spotřebiče, s nimiž je třeba udržovat krok, i na své vlastní stárnutí. (Založil/a: Nadia.El)

Rames
  14. 6. 2015, 10:01
Tato kniha mě opravdu příjemně překvapila, koupila jsem ji jako dárek a když jsem do ní nakoukla musela jsem ji přečíst celou. Autorka má dokonalý smysl pro humor a o své rodině vypráví s láskou a vtipně.

Má přítelkyně Hazel se protáhla zadními dveřmi a obezřele se zastavila.
Na lince u dřezu bylo pětatřicet neumytých sklenic. Myčka měla lepší tep než já. Na příjezdové cestě bylo šest aut. Uprostřed stolu se nalézal plastikový kbelík, volejbalový míč a stoh pokerových žetonů. Pes pojídal z popelníku sušenky k pivu. Sporák byl plný kastrolů a pánví a odkudsi z dálky řvalo rádio.
"Budˇ jsou doma děti, nebo vás právě vyloupili."
"Děti jsou doma," odvětila jsem. " Tak jak se máš?"