Fantastická dobrodružství Alfreda Kroppa

Originální název: The Extraordinary Adventures of Alfred Kropp

Albatros - 2010
ISBN: 978-80-00-02420-2

Albatros (2010) 978-80-00-02420-2 272

První kniha série Alfred Kropp.

Akční fantasy, rytíři kulatého stolu v moderních převlecích bojují o meč Excalibur. Hrdinou je 15tiletý Alfred Kropp. Matka mu zemřela, svého otce nikdy neviděl, žije u strýce, který je nočním hlídačem v muzeu. Ve škole je Alfred typickým outsiderem. Příliš mohutný a vysoký na svůj věk, s velkou hlavou a silnýma rukama se nehodí do školního fotbalového týmu, a tak jeho krátká sportovní kariera skončí, když se jeho vinou zraní nejoblíbenější kluk, hvězda třídy. Avšak jeho život se jednoho dne promění a Al v sobě objeví nečekané schopnosti. Strýce kontaktuje neznámý cizinec a nabídne obrovskou sumu peněz, když pro něj ukradne v muzeu starý meč. Alfred se nakonec podvolí a u krádeže strýci asistuje, ale všechno se zvrtne. Meč se jim sice podaří ukrást, ale brzy oba pochopí, že nejde jen tak o obyčejný meč. Al ukradeným mečem svede v muzeu souboj jako skutečný rytíř a přemůže tři muže, převlečené za mnichy, i když meč předtím nikdy nedržel v ruce! Meč vybojují, a když ho se strýcem druhý den předávají neznámému cizinci, ten místo předání zbytku peněz za provedenou službu strýce zabije a s mečem zmizí... Meč, který ukradli, je Excalibur krále Artuše a neznámý cizinec byl zavržený rytíř kulatého stolu, nyní ve službách zla. Alfred si uvědomí, že pomáhal nevědomky zlu, a tak když ho vyzve poslední rytíř kulatého stolu, aby spolu pátrali po meči, Alf souhlasí. Vydají se spolu na dobrodružnou cestu, sledováni a neustále ohrožováni vyslanci zlé strany. Při honbě za bájným mečem mají moderní rytíři úbory motocyklových závodníků a rychlými auty Ferrari a ve vrtulnících se stíhají přes celé kontinenty. Přesto se nakonec klíčové boje vybojují mečem, v Anglii na pahorku Stonehenge. Alfred je normální kluk, ale také vyvolený svým původem (je přímým potomkem rytíře Lancelota), který nakonec prokáže hrdinství. „Nikdy jsem si nemyslel, že zachráním svět - nebo že při jeho záchraně umřu. Nikdy jsem taky nevěřil na anděly nebo zázraky, a určitě jsem se nepovažoval za hrdinu. Za hrdinu by mě nepovažoval nikdo, vás nevyjímaje, kdybyste mě znali předtím, než jsem se zmocnil nejmocnější zbraně na světě a nechal ji padnout do rukou šílence...“ (Založil/a: Antonín)

Alyss Mainwaringová
  6. 2. 2014, 19:52
Hezké. Je mi záhadou, proč všichni čtou druhý díl, ale první ne. Možná proto, že není tak povedený. To ale nemohli vědět!