Germánská kniha mrtvých

Germánská kniha mrtvých Originální název: Totenbuch der Germanen

Eminent - 2003
ISBN: 80-7281-159-2

Eminent (2003) 80-7281-159-2 361

V germánské knize mrtvých se zabývá renomovaný německý psychoterapeut, etnolog a mytolog germánskou kosmologií, založenou na esoterní nauce o třech světech, originálním způsobem vykládá mytologické písně staroseverského eposu Edda.
Kniha doplněna takřka třemi sty černobílými i barevnými obrázky a perokresbami. (Založil/a: Nadia.El)

Alduin
  29. 3. 2014, 13:25
Tato kniha mi naprosto obrátila moji vizi germánské víry. Je zde vysvětleno, že náš svět, svět lidí, je pouze materiální, na vyšší úrovni se nacházejí plazmatické bytosti, které reprezentují lidské emoce, a nejvyšší jsoucno je duch, tedy naprostá nirvána, kde se dostanou jen ti nejlepší válečníci, kteří zemřeli hrdinně v bitvě a jsou poctěni a hodni usednou za stolec a hodovat s bohy. Každý, kdo se chystá, nebo již přečetl Eddu, by si měl přečíst i tuto knihu, neboť mu mnohé ozřejmí. Autor odvedl neskonale velkou práci, já osobně jsem se také zapletl při čtení Eddy do změti jmen, kde jejich určitá množina označuje jednu a tutéž osobu. Kvaliní obrázky a perokresby jen podtrhují celkovou jakost knihy.
spirlice
  11. 9. 2013, 21:52
V této knize autor rekonstruuje germánskou kosmologii, založenou na esoterní nauce o třech světech. Zaujme všechny, kdo se zajímají o posmrtný život, runovou magii, věštění, putování do říše mrtvých, stěhování duší atd.