Všechny pernské Weyry

Všechny pernské Weyry Originální název: All the Weyrs of Pern

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-327-1

Triton (2010) 978-80-7387-327-1 496

Čtvrtá kniha pentalogie Drakeni z Pernu.
Děj knihy se podle vnitřní chronologie odehrává během devátého Míjení.

Celé generace drakeni se svými draky, schopnými telepatického kontaktu se svými jezdci, vzlétali vstříc hrozbě Vláken a pálili je ještě ve vzduchu, než mohla dopadnout na povrch planety a žravě pohlcovat veškeré organické látky. Snem všech drakenů bylo najít způsob, jak vymýtit Vlákna definitivně, aby už nikdy neohrožovala jejich milovaný Pern. * Konečně svitla naděje, že by se jejich sen mohl naplnit. Obyvatelé Pernu vedení Mistrem Harfeníkem Robintonem a vůdci Bendenského Weyru F´larem a Lessou při zkoumání pozůstatků prvního osídlení Pernu objevili velmi složitý počítačový systém. Díky němu se znovu naučili dávno zapomenuté poznatky a počítač je vedl ke splnění svého prioritního úkolu, jímž bylo právě trvalé odvrácení hrozby ničivých Vláken. Mnoho drakenů, řemeslníků i držebníků se chopilo nabídnuté příležitosti, ovšem převratné novinky neměly pouze příznivce, ale také rozhodné a mocné odpůrce... (Založil/a: Antonín)

Dita Mia
  25. 11. 2014, 20:43
Nevím proč má tato kniha takové hodnocení...Nebo možná vím. Pern je sice stále plný dobrodružství. Ale mám takový dojem, že draci AIVASE neměli zase tolik v lásce. Kniha je, ale bezesporu slabší než ostatní díly. Moc se mi nelíbí rychlé změny na Pernu. Moderní technika tam tolik nezapadá. :/ Patří to však stále mezi mé oblíbené knihy.
DM