Evoluce

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Plejáda - 2010
ISBN: 978-80-87374-07-8

Plejáda (2010) 978-80-87374-07-8 144

V daleké budoucnosti Země se život po globální katastrofě soustředí na malé souostroví uprostřed oceánu. Tady, chráněná před jakýmkoliv nebezpečím zvenčí Velkou mořskou bariérou, vyrůstá i Anaximandra, adeptka na vstup do Akademie, která právě před přijímací komisí skládá zkoušku z historie. Spolu s ní se vracíme v dějinách nazpět, k událostem, které předcházely zrodu novodobého státu. Mladý voják jménem Adam neuposlechne předpisů a zachrání dívku, která odkudsi na lodi připlula k bariéře. Za to je odsouzen a představitelé státu se rozhodnou ho navíc využít k výzkumu - přidělí mu do vězení za společníka androida jménem Art, který má interakcí s ním rozvíjet svůj intelekt. Jenže projekt selže a Art se kontaktem s odbojným a neposlušným Adamem naučí věci, které jeho konstruktéři nepředpokládali. To nevyhnutelně vede ke střetnutí androidů a lidí. Dějiny, o nichž Anaximandra vypráví, splynou s přítomností a příběh spěje k šokujícímu odhalení... Kdo vlastně vyhrál závěrečnou bitvu? (Založil/a: Antonín)

HELLBOY-DB
  22. 3. 2015, 20:55
Forma, jaká byla zvolena k odvyprávění, i samotný příběh, mě v úvodu hodně oslovil a postupný vývoj událostí mi jen potvrzoval, že by to mohl být další adept na plný počet. Stejné napětí v kombinaci se zajímavostí jakou měla kniha na začáítku, ale tomuto krátkému románu nevydrželo celou dobu, třetí hodina zkoušky byla taková slabší a mé hodnocení celku, i přes vydařenou závěrečnou pointu, trochu kleslo. ===80%