Poslední pán Prstenu

Originální název: Poslednij kolcenosec

Fantom Print - 2010
ISBN: 80-86354-33-4

Fantom Print (2010) 80-86354-33-4 312

J. R. R. Tolkien ve svém Pánu prstenů představil čtenářům příběh boje dobra a zla. Středozem se stala jeho doživotní láskou i posedlostí. Ale co když se tam neodehrálo všechno přesně tak, jak to Tolkien popisuje? Co když v pramenech, ze kterých čerpal, byla jen jedna verze událostí? Vždyť historii přece píší vítězové. Poražení mají většinou úplně jiné starosti. A když uplyne dost času, může se stát, že verze vítězů se stane obecně přijímanou pravdou. * Přesně takto se na Pána prstenů díval i Kiril Yeskov. I jeho napadlo, že vše mohlo být docela jinak. Jeho Poslední pán Prstenu je příběhem z druhé strany. Na příběhu umbarského lékaře doprovázeného orkským válečníkem ukazuje poslední válku o Jeden prsten úplně v jiném světle. I tady se setkáte s Arwen, Galadriel a elfy, s Aragornem i Faramírem, Gandalfem, Sarumanem i nazgűly a Sauronem. Ale nikdo z nich není takový, jak ho znáte. * Vstupte proto bez předsudků do této Středozemě Kirila Yeskova a nechte se unášet jeho příběhem. Protože i takhle se to mohlo stát... (Založil/a: Antonín)

Kiril Yeskov Kiril Yeskov
*16.09.1956

Skřítek
  2. 2. 2013, 10:39
Díky kouzelné formuli,:" Čteš o neznámém, není to Pán prstenů!", jsem se knihou prokousala. Naprostá ztráta času a zavádějící recenze. Autorovi patří hvězdička za odvahu a skvělý nápad, ovšem i jako spisovatel patří mezi trdlo neumělské, nechápu, proč nebyl pečlivější a netrávil více času studiem tak skvěle rozepsaného popisu Středozemě i obyvatel, stačilo by přece jen vytáhnout Silmarillion a nedopouštěl by se v knize takových zvěrských chyb a nejen toho. Kniha si určitě své příznivce najde, silně však pochybuji, že to budou čtenáři Pána prstenů. Pro mne je toto dílo naprostým brakem.
LeaLea
  9. 3. 2012, 10:29
Ne a ne a ne. Já prostě nemám sebepropracovanější parodie na velká literární díla ráda. Jasně, mělo to nápad a bylo to i věrohodně propracované, ale pořád je to zobání z misky někoho jiného - a nesčetněkrát lepšího. Pro většinu věrných fanoušků originálu je tohle jako číst hodně bodavou fan-fiction.
teddy
  28. 11. 2013, 13:53
Tato kniha má tu slabinu, že fanoušci Tolkiena bývají často fanatici a díky tomu nejsou schopní knihu hodnotit objektivně. A ti co fanoušci Tolkiena nejsou, ty to nemusí zajímat. Pro mě je to kniha zajímavá, nápaditá, celkem dobrá a uznávám, že autor "má koule" když tohle vydá. Např. rozšíření kultury elfů o tajnou vyšetřovací službu považuji za geniální. Není to parodie. Každopádně jednu hvězdu ubírám za obal, díky kterému si knihu neznalí spletou s dílem Tolkiena - to by se stávat nemělo. Druhou ubírám čistě za to, že autor není zkušený spisovatel a celé to šlo podat trochu stravitelněji a čtivěji.
Neithan
  18. 12. 2012, 20:38
Tak tohle tedy ne. Knihu jsem četl se sebezapřením a odporem jen abych ji mohl objektivně hodnotit. A výsledek? Humus, svrab, špína a neštovice. Pro mně osobně to vyznělo jako urážka a výsměch velkému mistru J.R.R.T. Na takové veledílo by neměl nikdo už nijak sahat, zasahovat do světa ve kterém mnozí z nás prožili mládí a neskonale si jej užili když se procházeli společně s hobity, enty, elfy, i těmi odpornými skřetíky. Tuhle knihu zakázat.