Vládcové vesmíru

Vládcové vesmíru Originální název: Vládcové vesmíru

Albatros - 2010
ISBN: 978-80-00-02635-0

Albatros (2010) 978-80-00-02635-0 352

Svět za 10 000 let obydlený inteligentními zvířaty, poslední milenecký pár vystavený v zoo, lov na blechu vypěstovanou do obřích rozměrů, cesta časem do budoucnosti ovládané komunisty, nejničivější válka, v níž se vraždí myšlenkou, létající listonoši, vědec infikovaný sérem z divokého prasete, nelítostný soud Měsíčanů nad Pozemšťany kvůli naší masité stravě... to jsou některá z témat povídek, které tvoří prehistorii české sci-fi. Antologie Vládcové vesmíru přináší ty nejlepší české povídky žánru science fiction od konce 19. století do konce druhé světové války. Představuje tak první reprezentativní průřez počátky tohoto literárního žánru u nás doplněný podrobnými medailonky o autorech. V antologii je obsažena i knižně nikdy nepublikovaná katastrofická novela Emila Vachka Mor profesora Solomitnikova či kompletní román Jana Bardy Převychovaní, jenž lze směle řadit k předním světovým antiutopiím. (Založil/a: Antonín)