Originální název: Sirens of Titan

Argo - 2005
ISBN: 80-7203-738-2

Argo (2005) 80-7203-738-2 220
Práce (1985)

Zdá se to neuvěřitelné, ale Vonnegutův román Sirény z Titanu vznikl před čtyřiceti šesti lety, v roce 1959. A zatímco některá starší díla SF přece jen utrpí vývojem vědy, techniky i celé společnosti, tato kniha dodnes oslňuje vtipem, moudrostí, citlivostí, vykreslením postav i rafinovaností zápletky. Znovu se můžete s Vonnegutem vydat na bizarní pouť po Sluneční soustavě i lidské mysli. Znovu se můžete přesvědčit o pravdivosti jeho univerzálního vysvětlení jakýchkoli životních kotrmelců: „Stal jsem se obětí řady náhod, tak jako my všichni."

vladislaus
  11. 11. 2011, 7:10
Jedna z nejlepších Vonnegutových knih. Člověk žasne s jakou fantazií tvoří autor příběh, který je tak zábavný a plný překvapivých zvratů.
ForFreedom
  20. 12. 2010, 15:13
Sirény z Titanu je jedna z těch knih, která mě vážně bavila, skvělá, ironická komika, skvělé obraty, zvraty, nečekané vyústění a hlavně jedinečné, bláznivé a vskutku odvážné osobité zpochybnění smyslu lidské existence - no zkuste si představit, že celá lidská historie, co se na téhle planetě kdy udála, byla jen pohůnkem jakési jiné mimozemské civilizace - respektivě jakýchsi geniálních strojů. Důvod takového bizardního odhalení snad není na místě prozrazovat - vtipálkům, co mají rádi napětí a nutkání číst, číst a číst, aniž by na chvíli odložili knihu, rozhodně doporučuju.
Originální a vtipný děj, svou ironií rozhodně protkaný pravdou a navíc je to celkem pohodlná oddychovka...
kacer_rampa
  10. 3. 2015, 21:33
Kniha čerpá z mnoha témat sci-fi padesátých a šedesátých let. Jak se píše na obálce, Vonnegut si spíše pouze "půjčuje" scifi kulisy pro zpracování jeho myšlenek a názorů. Pokud by se měla kniha rozebrat v rámcích žánru scifi, jednalo by se o průměrné rané dílo. Autor zde ale rozebírá témata, které žánr přesahují, doporučuji tedy spíše pro ty, jenž scifi neholdují, ale rádi se zamyslí nad hlubokou myšlenkou. Kniha je napsaná spíše volnějším stylem. Čekejte konec, který překopá celé vaše názory na všechny postavy v průběhu celého románu.
Tom Los
  15. 3. 2014, 16:29
To byla první kniha Kurta Vonneguta, kterou jsem četl. A taky první kniha, kterou jsem hned po přečtení začal číst znovu. Vonnegut a jeho Sirény, to není jen kniha, to je fenomén...