Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje

Originální název: Pyongyang

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-456-4

BB art (2009) 978-80-7381-456-4 184

Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje: dílo animátora cestovatele. Guy Delisle pracuje na „dislokovaném pracovišti“ v pchjongjangském studiu. Vypráví s humorem a sarkastickou nadsázkou o každodennosti komunistické Koreje. Vtipně podané pocity nudy, nepatřičnosti, pracovní beznaděje a ztížené možnosti komunikace, která by beztak i bez jazykové bariéry byla nutně absurdní, ale také snaha dozvědět se víc, prozkoumat zakázaný svět a překročit hranice jsou nosnými tématy Delislova díla o práci na animovaném filmu v zahraničí (první: Šen-čen – Cestovní deník z Číny). Odhaluje se zde před námi opravdový život v metropoli země ovládané stínem Velkého a postavou Milovaného vůdce, tedy ztělesněními unikátního komunistického teroru. (Založil/a: flabo)

Guy Delisle Guy Delisle
*19.01.1966

antoniana
  29. 4. 2015, 10:24
Nevím, jak hodnotit. První komiks, který se mi od tohoto autora dostal do ruky. Nejdřív mě překvapila dost velká zkratkovitost jeho výtvarného rukopisu, má hodně osobitý styl, který pak vždycky poznáte. Jak napsala čtenářka inhalium moc nových informací se nedozvíte, kdybych měla shrnout celou KLDR dvěma slovama byla by to: potěmkinova vesnice. Co mě dost pobavilo byla kniha, kterou si do země autor vzal, dost odvážné :) Autor podává své poznatky bez veškerého patosu nebo snahy o vzburcování veřejného mínění, má hodně civilní styl vyprávění. Když se nad tím tak zamyslím, kdybych měla strávit tři měsíce v KLDR, unudila bych se k smrti.
Ronnie
  3. 12. 2016, 18:02
Mám ráda tvorbu Guye Delisleho. Jednoduché, stručné. Je pravda, že jsem se z knížky nic nového o KLDR nedozvěděla, výtvarné zpracování ale hodnotím, jak už jsem řekla, velice kladně - dávám plný počet hvězdiček.
Stejně ale nepochopím, jak si s sebou mohl vzít zrovna knížku 1984 a pak ji tam dávat ještě komusi k přečtení. :D
inhalium
  21. 6. 2011, 19:41
Komixový cestopis Kanaďana v Severní Koreji. Dílo bohužel nepřináší mnoho nových informací - i když pár přeci jenom ano - a místy působí jen jako nářky zhýčkaného zápaďáka v komunistické zemi (kde je dobrovolně).
Ale nechci být zlá. Obrázky to jsou pěkné, ne?