Štvanice

Štvanice Originální název: Štvanice

Epocha - 2009
ISBN: 978-80-87027-95-0

Epocha (2009) 978-80-87027-95-0 264

Arthur Waldhorn pracuje ve stínech. Umí zajistit leccos a pro leckoho. Málokdy se mu však stává, že jej chce zákazník zavraždit, a ještě méně vstupují do jeho života agenti, tajné služby a mafiánské klany. A jako by to nestačilo, navíc ještě upíři, starší rasy a další podivné bytosti. Počet Arthurových nepřátel roste stejně jako počet záhad v jeho životě. Zdá se, že se všichni zajímají právě o něj, aniž on sám tuší, kým vlastně ve skutečnosti je… * Antonín Thurnwald sází ve své tvorbě především na žánr tzv. dark fantasy, v němž se prolínají prvky hororu a klasické sword a sorcery. Hlavní hrdina jeho příběhů, Julián z Amberdaxu, vystupuje v knihách Gramarínova věž (2005), Meč strachu (2007) a Prokletí Stradarcamu (2008). Štvanice, první díl série Kulhavý bůh, je pak svébytnou variací na dílo v současnosti nejpopulárnějšího tuzemského spisovatele fantastiky, Jiřího Kulhánka. (Založil/a: Antonín)

Antonín Thurnwald Antonín Thurnwald
*25.09.1972

Cucin
  29. 2. 2016, 11:52
Velmi čtivá kniha, kterou jsem četl při mém putování po Velké Británii. Kniha je velmi čtivá a má super spád, který vám nedá vydechnout. Kdo má rád tvorbu Kulhánka nebo Žambocha určitě si tady svoje najde. Já už jen netrpělivě vyhlížím druhý díl, který mi ale přijde tak nějak v nedohlednu.