Flotila Země

Originální název: Flotila Země

Wolf Publishing - 2006
ISBN: 80-239-6855-6

Wolf Publishing (2006) 80-239-6855-6 192

Jedna bitva…spousta umírání. Technika, o které byste věřili, že je na dosah ruky. Ve Flotile se spojuje úsilí tisíců neznámých lidí, Flotila nesleduje jednu osobu, ale přeskakuje na různé lidi a klouže po nich kupředu v čase, protože dějiny netvoří jednotlivci, ale celé lidstvo… (Založil/a: Antonín)

Patrick Zandl Patrick Zandl
*26.08.1974

Pend
  29. 6. 2013, 8:54
Na mě to působila jako reportáž z bitvy - hodně staticky, jako dokument. Česko jako supervelmoc zní moc dobře, ale...
schumick
  5. 12. 2012, 21:01
Svět nemusí zachraňovat vždy pouze USA. Jak je vidět umí to i ČR a jde jim to minimálně stejně dobře.
Čtivé, napínavé a pohodové.
antiKamenjak
  20. 12. 2012, 1:46
Ačkoli celá kniha v podstatě popisuje jednu bitvu, je velice zajímavá. Popis techniky a boje je líbivý a navíc - číst o ČR jako o vesmírné supervelmoci, která zachraňuje svět... prostě paráda
sourekm
  8. 8. 2015, 7:09
Na tuhle knihu jsem se docela těšil až si ji prečtu, ale byl jsem hned v první třetině zklamán. Se sci-fi to má pramálo společného. Nebylo tam žádné překvapení, nic tajemného co by mně motivovalo pokračovat ve čtení. Připadalo mi to jako když bych četl nějaký příběh militaricko-fantastický. Běžné spory vojáků s nadřízenými, jak se potrestaný nezodpovědný voják smiřuje se svými následky u baru a tak podobně. Nic originálního. Hned na začátku všechno předem vyzrazené a žádná filosofie co by trochu čtenáře znejistila. Jakoby autor byl robot co píše jen fakta ale nemá názor. Dorazilo mně taky to přehnané sebevědomí o tom že Češi budou vládnout světu. Já osobně si myslím, že je to prognóza úplně mimo mísu ale to je autorova věc. Knihu jsem do třetiny přečetl z milosti, ale nebavila mně a ani mně v ničem jiném neobohatila. Holt cena knihy odpovídá hodnotě. Za mně jedna hvězdička za práci.
Wara
  5. 11. 2012, 9:13
Výborná sci-fi z neuvěřitelného prostředí, kdy je ČR vesmírnou supervelmocí, která brání celou Zemi před invazí emzáků. Hezky popsaná technika, pozadí jednotlivých charakterů i samotný průběh bitvy. Velmi osvěžující zpestření tohoto typu literatury.
Rozsahem někde mezi rozsáhlejší povídkou a knihou, četlo se to samo a během jednoho večera se to dá v pohodě zvládnout.
ATW
  30. 8. 2011, 9:54
Po všech těch zahraničních military scifi je česká kniha na toto téma velmi příjemnou změnou již v tom že nativně psaná hovorová mluva je tisíckrát intenzivnější, přirozenější a barvitější než sebelepší pokus o překlad.
Kniha mne velmi příjemě překvapila co do stylu i do obsahu. Pozadí celé flotily, tedy vznik, vedení i to že je ČR prakticky supervelmoc je možná někdy úsměvné, přesto příjemná změna a svým způsobem i uvěřitelné.
Doporučuji všem co mají zájem o příjemné a poutavé čtení na téma military scifi v patriotickém nádechu.