Nebe nad Darjeelingem

Nebe nad Darjeelingem Originální název: Himmel über Darjeeling

Moba - 2008
ISBN: 978-80-243-3064-8

Moba (2008) 978-80-243-3064-8 383

Dramatický příběh lásky odehrávající se na pozadí nádherně zbarvených kulis Indie
Po smrti svého otce se mladá Helena Lawrencová ocitá na pokraji finančního krachu. Úplnou náhodou se však v jejím životě objeví tajuplný muž, Ian Neville, který jí učiní zvláštní nabídku – pokud se za něj vdá a bude ho doprovázet na jeho čajové plantáže do indického Darjeelingu, pomůže jí z finančních problémů. Helena jeho nabídku nejdříve odmítne, později si však uvědomí, že z její současné situace neexistuje žádné jiné východisko. Neznámá, exotická Indie se svými barvami a vůněmi Helenu okouzlí a ona věří, že zde nakonec bude šťastná. Navzdory krátkým okamžikům blízkosti však pro ni Ian stále zůstává cizincem. Tajemství, které skrývá, jako by vždy zničilo jejich lásku v samém zárodku... (Založil/a: Milena)

Nicole C. Vosseler Nicole C. Vosseler
*30.01.1972

Quinty
  26. 10. 2016, 23:48
Juj, tak tohle jsem si půjčila v knihovně, leželo mi to doma asi 3 měsíce, než jsem se k tomu dostala a.... Paráda. Přesně podle mého gusta :D Ian je takovej ten typickej mužskej z 19.století, ten příběh paráda, zasazení do Indie pro mě úplně ideální. Jen Helenka nemusela bejt taková náladová blbka.
niknikita
  16. 12. 2015, 13:44
Četla jsem ji už dříve, ale je to jedna z knih, které se vám dostanou pod kůži. Z počátku jsem nemohla pochopit Heleninu volbu, ale ukázalo se, že byla správná...a že to zavánělo trochu červenou knihovnou, to jsem postupně docela zapomněla.