Vražda pro štěstí

Vražda pro štěstí Originální název: Vražda pro štěstí

Moba - 2007
ISBN: 978-80-243-2660-3

Moba (2007) 978-80-243-2660-3 332

Kolem vraždy redaktora pochybného literárního časopisu z první republiky se rozvíjí pestré dějové pásmo, plné překvapivých zvratů a vtipných odhalení. Prvky klasické detektivky jsou ozvláštněny specifickým, dalo by se říci poláčkovským humorem. Mezi hrdiny najdeme nejen filozofujícího policejního inspektora a jeho protějšek, soukromého detektiva specializujícího se na sledování nevěrných paniček, který si s vraždou neví příliš rady, ale i řadu dalších postav a postaviček z pražského polosvěta, módních literárních kruhů i tzv. lepší společnosti... (Založil/a: Milena)

Jan Zábrana Jan Zábrana
*04.06.1931 - †03.09.1984

Josef Škvorecký Josef Škvorecký
*27.09.1924 - †3.1.2012

dollyk
  10. 9. 2016, 0:03
Doktor Pivoňka a Boženka jako detektivové. Znám seriál Případy detektivní kanceláře Ostrozrak. Kniha je hezká, ale seriál má v sobě hravost, kterou jsem čekal i v knize ale nenašel. Nicméně byla podrobnější, obsáhlejší, prostě delší zábava, jen ten seriál se mi víc trefil do vkusu.