Návrat

Návrat Originální název: Die Heimkehr

Prostor - 2007
ISBN: 978-80-7260-170-7

Prostor (2007) 978-80-7260-170-7 228

Autor se ve svém románu zabývá nacistickou minulostí Německa, která se přes individuální osudy prolíná se současností. Napínavý příběh hlavního hrdiny je zároveň cestou k vlastní identitě. (Založil/a: malion)

togaf
  29. 1. 2014, 9:26
Celý příběh je takový nezajímavý, originální je popis románů o návrátilcích z 2. světové války a jejich připodobnění k Odyseovi, stejně tak výklad práva, dobra a zla. To vše je je zajímavé, ale samotný příběh ne. Epizoda na semináři v horách slibuje akci, ale opět k ní nedojde. Konec tak vyznívá smířlivě do ztracena a mě zklamal.
ratte8
  10. 10. 2014, 11:36
Z knihy jsem byl asi do poloviny nadšený. Paralela s Odysseou byla výborně promyšlená, včetně Odysseových žen:-), a úvahy o právu, vině a trestu rovněž stály za přečtení. Bohužel v druhé polovině už příběh ztratil dech a záverčná akční vložka spolu se závěrem už na mě působily spíš jako parodie.