Rostliny

Rostliny Originální název: Plant

Euromedia Group - 2006
ISBN: 80-242-1579-9

Euromedia Group (2006) 80-242-1579-9 512

Život na Zemi je téměř výhradně závislý na ekologickém základu vytvořeném rostlinami. Výpravná publikace Rostliny nás seznamuje nejen s významem rostlin pro naši planetu, ale především s bohatstvím a rozmanitostí jejich druhů, a současně upozorňuje na nutnost jejich ochrany a možnost se na ní podílet. Pěstování rostlin může být zajímavým koníčkem, ale jen málokterý z milionů nadšených pěstitelů po celém světě si uvědomuje, jak velký význam může jeho záliba mít pro ochranu rostlin z celého světa. Tato encyklopedie je prvním obsáhlým připomenutím pěstitelům, že lásku ke květinám lze využívat nejen pro vlastní potěchu, ale i pro záchranu ohrožených druhů. Kniha ohromuje nádhernými fotografiemi více než 2 000 rostlin, vysvětluje původ každé rostliny a popisuje její přirozené stanoviště a současně poskytuje rady, jak rostliny pěstovat v kultuře. (Založil/a: Antonín)