Česko

Česko Originální název: Česko

Knižní klub - 2005

Knižní klub (2005) 512

Kniha Česko navazuje na úspěšné tituly Země, Zvíře a Člověk, které vydal Knižní klub v uplynulých 3 letech, a současně na řadu encyklopedií Universum. Česko je původní encyklopedie, věnovaná českým reáliím. Obsahuje přibližně 8 000 abecedně řazených hesel zahrnujících hlavně medailony 3 500 českých osobností (nebo těch, které se zapsaly do naší historie), dále zde najdeme charakteristiky kolem 2 000 významných českých, moravských a slezských měst a obcí s aktuálními údaji o počtu obyvatel z roku 2005 nebo 2004. Pro tuto oblast je obzvlášť významná i obrazová složka knihy, neboť většina z 2500 fotografií představuje současnou tvář země v srdci Evropy. Důležitou součástí encyklopedie jsou i události, které tvoří naše dějiny. Přidanou hodnotu knihy tvoří 35 syntetických tematických kapitol, které charakterizují celá významná odvětví české reality. Vedle základních textů zahrnují i některá dílčí hesla např. osobností, která jsou pak v abecedním korpusu řešena odkazem. Dále obsahují mapy, tabulky a jiné obohacující doplňky k danému tématu. (Založil/a: Antonín)