Kronika lidstva

Kronika lidstva Originální název: Chronik der Menschheit

Fortuna Libri - 2003
ISBN: 80-7321-068-1

Fortuna Libri (2003) 80-7321-068-1 1320

Sedmé, opět aktualizované a doplněné vydání nejžádanější knihy známé Edice kronik. Unikátní přehled dějin lidstva zahrnuje události od nejstarších dob až do konce března 2001. Už od svého prvního vydání roku 1992 tato kronika českým čtenářům nabízí na 1320 stranách výběr nejdůležitějších a nejzajímavějších historických faktů v přehledném uspořádání, mimořádně bohatou obrazovou dokumentaci (víc než 3600 většinou barevných ilustrací a dokumentů, reprodukcí uměleckých děl, fotografií a map). V příloze čtenáři naleznou stručné přehledy dějin 192 států, seznamy papežů a nositelů Nobelovy ceny, jmenný rejstřík. (Založil/a: Antonín)

Jiří Felsenberg
  12. 7. 2014, 10:27
Pozoruhodný souhrn jedné větve opic, která slezla ze stromu a rozhlédla se po světě. Líbily se mi časté články o uměleckých směrech a velkých osobnostech vůbec. Některé události z novodobých dějiny jsou psány proamericky. Když si tak člověk prolétne lidské dějiny, tak se nemůže zbavit dojmu, že jsou plné válek a násilí. A ono to tak asi bylo a mám obavu, že i bude