Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Slzy v písku

75%
4 22
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Slzy v písku
Autor:
Originální název: Tränen im Sand

Nejnovější vydání:
Ikar - 2005
ISBN: 80-249-0482-9
Počet stránek: 307
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 46x v přečtených
v knihovně 12x v knihovně
k přečtení 15x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2005) 80-249-0482-9 307

Somálka Nura Abdi vypráví svůj strhující příběh, v němž otevřeně a s hrdostí líčí, jak čelila nejen rituálu faraonské obřízky, který musela nevyhnutelně podstoupit, ale i všem dalším strázním. Během občanské války uprchla z rodného Somálska a přes Keňu se dostala do Německa. Teprve tam pochopila, že Evropanky jsou jiné než ona. Po dlouhém mlčení se rozhodla hovořit o tabuizovaných tématech své kultury. Otevřeně se postavila proti hrůznému mrzačení žen a od té doby odhodlaně bojuje za to, aby somálské ženy směly samy rozhodovat o vlastním životě. Přeložila Iva Daňková. NURA ABDI (*1974 Somálsko) prožila dětství v milovaném Mogadišu, bílém městě u Indického oceánu. Dnes žije a pracuje v německém Düsseldorfu. (Založil/a: Milena)

(více)  

Štítky

více  
Nura Abdi Nura Abdi
*1974


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
40% 40% 40% 40% 40%
  16. 11. 2014, 17:37
Tak nevím, trochu mě překvapilo trochu primitivní uvažování o odplatě. Pokud vám někdo ublíží, tak si to přeci nenecháte líbit a musíte mu hned vše oplatit. Nedivím se pak, že jsou v těchto oblastech Afriky neustálé nepokoje. Celá cesta autorky za evropským štěstím mi díky tomu nepřijde ani tak dojemná, protože svou povahu si Nura Abdi bere s sebou. Nejsem nesnášenlivá, to ani náhodou, ale když se ona sama ke své svárlivosti přizná, obávám se, že s podobnými přistěhovalci přichází i větší množství sporů.
sauzie
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 1. 2013, 19:16
Opravdu hodně emotivní příběh samotné autorky.... ani se nechce věřit, že se v dnešní době ještě něco takového děje. Při čtení mi chvílemi běhal mráz po zádech.
EVASOM
  1. 2. 2013, 12:28
V Somálsku se ještě dnes žije velice primitivně, země je chudá a zaostalá. Rodinné klany ze severu nenávidí klany jižní. Všechny rituály a faraonská obřízka zvlášť se tutlají. Místní muži by údajně neupravenou ženu nechtěli, ale muži ostatního světa by zase nechtěli tu obřezanou. Zase si tedy somálské obyvatelstvo udrží rasu.