Jediná bytost

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2635-4

Knižní klub (2010) 978-80-242-2635-4 181

Jižní Čechy, jaro 1937.

Mladý strážmistr Jan Zatloukal slouží na četnické stanici ve Lhotě nad Lužnicí. Jeho strýc je nejbohatším sedlákem v okolí a Zatloukal tajně doufá, že po něm zdědí největší statek v okolí. Teprve potom se bude moci oženit a založit rodinu. O šest let později jsou všechny jeho plány v troskách. V lesích u Lhoty seskakují čeští parašutisté vysazení z Anglie a právě Zatloukalův strýc je na seznamu těch, které mají kontaktovat. Napínavý příběh zachycuje osudy lidí na českém venkově během konce první republiky, druhé světové války i událostí po únorovém převratu. (Založil/a: slide)

Carl
  17. 1. 2016, 18:50
Knihu jsem četl již před časem, ale vzhledem k mým dosavadním negativním hodnocením knih tohoto autora (jen na vysvětlenou - všechny jsem dostal) mohu konstatovat, že tato byla jednoznačně nejlepší a docela se mi i líbila.
Medard Hüttenbach
  19. 2. 2015, 18:46
Obsahuje spoiler spoiler Celý příběh je psaný tak zmateně, že jsem se hned po prvních pár stránkách přestal divit, že to můžou v Levných knihách prodávat za desetikorunu. Ze setrvačnosti jsem přelouskal první čtvrtinu a druhou z čiré zvědavosti. Ve třetí čtvrtině kniha nabírá konečně nějaký souvislý děj a začínáte události trochu lépe chápat, ale za celou dobu si stejně nedokážete k žádné z postav vytvořit vztah, protože příběh je podáván tak neosobním způsobem, že je to prostě nemožné. Nakonec ale dojdete při poslední kapitole k závěru, že to vlastně celé bylo docela super a zvlášť vás nadchne to, že jste celou dobu nevěděli, o kom ve skutečnosti ta kniha je. Nicméně slovo "napínavé" bych si v anotaci určitě odpustil.