Až bude padat hvězda

Až bude padat hvězda Originální název: Až bude padat hvězda

Státní nakladatelství dětské knihy - 1966

Státní nakladatelství dětské knihy (1966) 106

Novela, která je volným pokračováním předchozí autorčiny prózy "Dům u nemocnice", líčí příběh studentky ošetřovatelské školy, kterou v rozhodnutí stát se ošetřovatelkou utvrzuje první otřesný zážitek z nemocnice, který musí prodělat každý v tomto prostředí. V době, kdy se chystá na maturitní ples, umírá její mladý pacient - kamarád, který nedlouho předtím, za jedné bezesné noci, viděl padat hvězdu. (Založil/a: TeTecko)

Rinae
  5. 2. 2016, 10:49
Je to naivní, ale ne nepříjemným způsobem. Četla jsem jako malá, od té doby jsem se ke knize několikrát vrátila a na konci stejně vždycky roním slzy.
Latrollka
  16. 11. 2016, 0:05
V dětství jsem věděla, že jednou budu zdravotní sestra, tuto knihu spolu s první dílem Dům u nemocnice jsem milovala a četla několikrát, nyní v dospělosti jsem se k ní se vzpomínkami dostala, knížka nám ukazuje práci zdravotní sestry v době ne tak vzdálené a přesto tak diametrálně rozdílné, v době kdy sestry měly na starosti pacienty a ne papíry... Samozřejmě Víťa (hlavní hrdinka) je ještě puberťačka a tímto směrem se ubírá i děj, ale čtivosti a zajímavosti to rozhodně neubírá.
Buriška
  3. 11. 2016, 20:15
Je pravda, že doba byla jiná. Dříve úžasné dílo. Dnes jsou již jiné možnosti, ale i my dnes čteme romány z 18. století ;-) Pro dívky, které se chtějí stát zdravotní sestřičkou dobrá zkušenost. Kniha velmi čtivá, postavy psychologicky propracovány, příběhy dívek nechybí. Velmi hezké dílo.
Gebaska
  1. 11. 2015, 23:54
V té době ... výchovné čtení s romantikou :D O tom, jak je důležité býti skromná a hodná :) Přesto milá vzpomínka.