Dům u nemocnice

ISBN: 80-85606-03-8

Blesk (1992) 80-85606-03-8 133
Albatros (1987)
Albatros (1981)

Víťa přijede z vesnice do Prahy na přijímací zkoušky na zdravotní školu. Chybí málo, aby se na školu nedostala. Mezi spolužačkami v ročníku je nápadná svou skromností, tichým chováním, nesmělostí a skromným šatníkem. Postupně začíná zvládat problémy se studiem a sbližuje se se spolužačkami. Během let studia se ukáže, že Víťa je šikovná a praktická, jenom v domě s macechou, trochu jako v pohádce, dělala spíš služku, než aby sama byla hýčkaným dítětem... (Založil/a: TeTecko)

Tojaheva
  7. 10. 2014, 9:43
Příběh mladé Víti, které prostě musíte držet palce, jelikož ve Vás vzbuzuje soucit i porozumění. Chcete tomu prckovi pomoct za každou cenu.... Sice sem si myslela, že příběh nebude nic moc a že tu knihu nemá ani cenu číst, ale nakonec sem ráda, že sem si ji vybrala.
maurarita
  5. 8. 2015, 9:27
Hezká kniha o mladé dívčině, která se z vesnice dostane na školu do Prahy ,takže se nemusí jen prát s učením,ale hlavně se svými odlišnými spolužačkami
Martin_a
  29. 9. 2016, 16:17
Vždycky tuhle knihu čtu, když jsem u své tety a nikdy mě nepřestane bavit. Krásně a dojemně napsané.