Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tušení stínu

84%
4 46
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tušení stínu
 Všechny obaly
Tušení stínu
 Všechny obaly
Originální název: Tušení stínu

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Akcent - 2007
ISBN: 80-7268-434-5
Počet stránek: 428
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 11x v oblíbených
v přečtených 83x v přečtených
v knihovně 37x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Akcent (2007) 80-7268-434-5 428
Československý spisovatel (1979) 274

Nové a poprvé i bohatě ilustrované vydání Součkova (dnes již kultovního) Tušení stínu vychází symbolických třiatřicet let od doby, kdy poprvé prošlo rotačkou a tím i „ponejprv spatřilo světlo světa“. Tehdy již známého a nesporně výjimečného českého spisovatele, doktora Ludvíka Součka, fascinující Tušení definitivně proslavilo. Českou čtenářskou obec zasáhlo jako blesk - ač nikdo nebyl schopen tohle čtivé dílko s velkým „D“ zařadit do obecných „škatulek“: jedná se o literaturu faktu(?), důmyslně podanou fikci(?) či snad přece jen vědecké pojednání(?), přesto úryvek Tušení kdosi zařadil i do tehdejší „povinné četby“ základních škol, což okamžitě vyvolalo řadu nesouhlasných „dobových“ polemik… což je ale ta nejlepší vizitka! Autor s geniální pamětí a neobyčejnou schopností plošně propojovat poznané zde řadí obecné vědecké, ale i „nevědecké“ poznatky, spolu se svými originálními myšlenkami (vychází z neuvěřitelného kvanta informací), a to zcela osobitým způsobem: aby čtenáři ukázal na „bílá místa“ (záhady) v poznání lidstva, tedy na oblasti, kde „…tušíme stín“. Přitom jde o čtivé podání, protkané svérázným humorem na patřičných místech. Tisícům zanícených „součkologů“ však netřeba těchto řádků… Kniha vychází v původní - nezkrácené(!) - verzi. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
60% 60% 60% 60% 60%
  24. 9. 2014, 16:57
Tuším, že jsem tuto knihu četl už v dětství. Nyní jsem si ji pročetl podruhé a zjišťuji, že tato kniha ani nestárne, je zajímavá i pro dnešní čtenáře. První polovina knihy mne, ale bavila více než druhá.
Zhabza
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 10. 2011, 21:07
Vůči Danikenovi mi Souček přijde trochu méně zaujatý, více objektivní. Bohužel je to spíše jenom dojem, než objektivní hodnocetní. Relevantnost faktů nemůžu ověřit. Některé logické rozbory opravdu zajímavé. Celkový záběr je ale obrovský a výsledkem je jeden veliký chaos. Rozhodně ale stojí za přečtení.
tomashr
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 4. 2011, 7:24
Opět velmi nadhodnocená kniha, která se prosadila vlastně jen proto, že v socialistickém Československu nebyla konkurence. Když to napíšu trochu tvrdě, tak Souček v podstatě opakuje Danikena, jen s tím "drobným" rozdílem, že Daniken většinu popisovaných míst opravdu procestoval, zatímco Souček jen kompiluje jiné zdroje. Dávám 3/5 spíš kvůli nostalgii z mládí, objektivně ale možná spíš 2/5 :-(