Vodárna

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Columbus - 1996
ISBN: 80-85928-09-4

Columbus (1996) 80-85928-09-4 244

Děj se odehrává v New Yorku po občanské válce, jednoho deštivého dne spatří Martin Pemberton v dostavníku několik podivných pasažérů, v jednom z nichž pozná svého nedávno zemřelého a pohřbeného otce. Pemberton dostavník sleduje a vstoupí tak na cestu, jež ho zavede do přízračného města, které je jakoby negativním obrazem New Yorku s převrácenými světly a stíny. (Založil/a: MrVogler)

lusk_lusk
  20. 12. 2013, 23:29
Lehce detektivní román odehrávající se v druhé polovině devatenáctého století. Poměrně poutavě vylíčená atmosféra. I u jiných Doktorowových knihách jsem měla pocit jako by psal o době ve které žil. Příběh má trochu sci-fi zápletku, společně s dobovým zasazením mi připomíná Arbesova Romaneta. Už po několikáté jsem se ale setkala, že kniha má prakticky totožné prvky, a to obrovské množství, jako jiná kniha či médium, o které jsem ve společných souvislostech vůbec neslyšela. V tomto případě jsou to knihy od Caleba Carra (Psychiatr, Anděl temnoty). Musím podotknout že zápletky jsou i přes shodné postavy a okolnosti jiné a čistě kriminální. Taktéž jsou motivy mnohem více rozvinuty. Pokud tedy někoho kniha zaujala a chtěl by si zároveň prohloubit povědomí o společenských, historických a pozor trochu i architektonických zajímavostech, tak vřele doporučuji.