Návrat draků - Na stopě posledním žijícím dinosaurům

Návrat draků - Na stopě posledním žijícím dinosaurům Originální název: Rückkehr der Drachen

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1430-X

Knižní klub (2005) 80-242-1430-X 192

Světoznámý autor Hartwig Hausdorf (narozen 1955), který se hlásí k proslulému Erichu von Dänikenovi jako k "velkému vzoru a příteli", ve své knize tvrdí, že pravěký svět nezanikl. Podle jeho názoru na Zemi dosud žijí tvorové, kteří ji obývali před dvěma sty až šedesáti miliony let, v období geologických útvarů jura a křída. Protože autor více než postulátům oficiální vědy dává přednost praktickým pozorováním a očitým svědectvím, zavádí čtenáře do odlehlých, téměř nepřístupných koutů naší planety, které tvoří takzvané ekologické niky, v nichž mohli pravěcí živočichové přežít. A tak jedno svědectví stíhá druhé: ve východoaustralských Wattaganských horách byli pravidelně pozorováni deset metrů dlouzí varani, v konžské pánvi zase monstrózní obrovitá nestvůra, která představuje pravděpodobně největšího žijícího brontosaura, nad Aljaškou lidé spatřili na podzim roku 2002 žijícího ptakoještěra. Hausdorfovo líčení kontaktů člověka s prehistorickými zvířaty je zároveň polemikou s "vědeckým establishmentem", jehož představitelé většinou nejsou ochotni rozšířit stávající, příliš úzce nazíraný obraz světa... (Založil/a: PAVKUN)

Alectropodion2016
  13. 5. 2016, 8:41
V podstatě vše vymyšlené a vybájené, pokud se opravdu chcete o dinosaurech něco dozvědět, doporučuji spíše knihy J. Mareše nebo V. Sochy.