Lichožrouti se vracejí

Originální název: Lichožrouti se vracejí

Paseka - 2010
ISBN: 978-80-7432-060-6

Paseka (2010) 978-80-7432-060-6 184

Druhý díl příběhu ze skrytého života lichožroutů se rozbíhá po dvou liniích, které se postupně proplétají a často i řádně zauzlí. Pitvorný nárůdek lupičů a žroutů ponožek se vrací na scénu ve chvíli, kdy končí jistá idyla, a do jejich osudů vstoupí víc nebezpečí, tajemství a zrady. Vysmívaný Hihlík, který v průběhu prvního dílu vyrostl v hrdinu, opouští Město, aby v Africe našel své rodiče. Po četných peripetiích se mu to podaří, ale musí překonat úklady záhadného lichožrouta Bona, který jeho „misionářské" rodiče uvěznil, aby se mohl stát ponožkovým vládcem nad celým černým světadílem. Hihlíkova nápaditost a humor se musí utkat nejen s Bonem, ale i s magií: odhalit tajemství Černé ponožky! Naštěstí nezůstane sám. Do Afriky za ním přijedou jeho věrní přátelé, znalec lichožroutího světa profesor Kadeřábek a bratranec Ramík, který na čas musí opustit „bojiště" Města, kde se opět v Dolní čtvrti ujal vůdcovství divokých lichožroutů Kudla Dederon, považovaný za definitivně odepsaného. Poslední akt grotesky a zároveň dobrodružné ságy se tedy opět odehraje doma. (Založil/a: Antonín)

Hledající
  12. 9. 2011, 19:13
Málokterá kniha či film se ve svém pokračování přiblíží či vyrovná svému předchůdci, toto ale absolutně neplatí o pokračování Lichožroutů. Přestože je knížka o něco tenčí, děj je spletitější, bohatší a vůbec z celého příběhu opět vyzařuje něco, co se dá nazvat jedním slovem - hřejivost. A jestli autoři dali na konec "KONEC ?", tak já říkám: "Rozhodně NE !"