Mít pro co žít

Mít pro co žít Originální název: Mít pro co žít

Karmelitánské nakladatelství - 2010
ISBN: 978-80-7195-404-0

Karmelitánské nakladatelství (2010) 978-80-7195-404-0 134

V životě se dostáváme do přerůzných situací. Tušíme, že existuje něco jako smysluplnost života a že to je zřejmě důležité. Podvědomě chápeme, že na správném zodpovězení této otázky záleží, jestli se náš život povede nebo nepovede, zda bude šťastný a radostný, nebo právě naopak nešťastný až zoufalý. Cíl, který máme před sebou má pro nás určitou hodnotu. Vše, co směřuje k realizaci tohoto cíle, nabývá z této hodnoty cíle svou důležitost a smysluplnost. Ujasnění cílů, k nimž svou mysl i aktivitu zaměřujeme, nám umožňuje právě toto: odlišovat věci důležité od věcí méně důležitých a nedůležitých. Umožňuje nám vytvářet žebříček hodnot, tj. hodnot všeho toho, co stojí za to dělat a pro co stojí zato žít. Proto je tak důležité ujasnit si, co stojí na nejvyšších příčkách tohoto žebříčku a vede nás k tomu, abychom se věnovali věcem, které mají v životě nejvyšší hodnotu. O pomoc v této orientaci ve světě hodnot a moudrého zaměření vlastního života šlo i autorovi této publikace. Nejen jemu, ale i celé řadě jiných lidí, z jejichž poznání autor čerpal. (Založil/a: Květuš)

PiGiFr
  3. 12. 2013, 14:39
Od této knihy jsem asi čekal něco úplně jiného, proto mě hodně zklamala. Přijde mi to spíš jako učebnice psychologie (nebo něčeho podobného) pro základní školu. Líbila se mi struktura, uspořádání a návaznost kapitol na sebe. Nadpis, dva tři motivační citáty, vlastní text - velmi jednoduše a srozumitelně, cizí slova (jako "akceptovat" často vysvětleny česky a tisíce slov zvýrazněných uvozovkami nebo kurzívou, což už působilo spíše rušivě), praktický příklad pro pochopení teorie(většinou dost přitažený za vlasy), a opět citáty k zamyšlení... Jako knihu na čtení spíš nedoporučuji. Ale jednoduchá učební pomůcka možná dobrá.