Conan - Setovy šachy, Léčka

Conan - Setovy šachy, Léčka Originální název: Conan - Setovy šachy, Léčka

Viking - 2002

Viking (2002) 224

V této netradičně pojaté knize se čtenáři do rukou dostanou dvě novely. První - Setovy šachy od českého autora Václava Vágenknechta - nás zavede do Stygie. Conan je vtažen do hry mocných mágů a má posloužit za oběť při obřadu probuzení, jenž provádějícímu čaroději může propůjčit moc k světovládě. Jak se udatný Cimmeřan v pustinách stygijských pouští s nebezpečím vyrovná, to se můžete dočíst v této knize.

Druhé, svěží dílko je překladem ceněného autora Andrewa R. Oldmana. Ocitneme se v Piktské divočině, na území, kde vládne nejenom drsná příroda, ale i drsné vztahy - vždyť většina lidí jsou dřívější psanci, kteří si vysloužili milost, vzdáleného panovníka v boji proti nezkrotným Piktům. I Conan je psancem, ale na něj je pořádána trestná výprava. Situaci komplikuje zjevení krvelačného vlkodlaka... (Založil/a: Antonín)

Václav Vágenknecht Václav Vágenknecht
*12.05.1969

Neferit
  8. 4. 2012, 14:19
No, Setovy šachy mě zas až tak moc nenadchly. Nebyly špatné, mělo to celkem zajímavou atmosféru, ale úplně na větvi jsem z toho taky nebyla.

Léčka mi přišla spíš jako ten typ příběhu, u kterého nahraďtě jméno Conan Pepíkem, namísto do Hyborského světa to postavte do černočerného lesa a příběhu to vůbec neuškodí. Naopak.