Co dítě sděluje, když nakreslí svou rodinu

Co dítě sděluje, když nakreslí svou rodinu Originální název: Co dítě sděluje, když nakreslí svou rodinu

Rubico - 2004
ISBN: 80-7346-037-8

Rubico (2004) 80-7346-037-8 48

Dětské kresby Naše rodina, tj. zobrazení rodinných příslušníků, a Začarovaná rodina, tj. nakreslení rodiny v podobě zvířat, se staly populární metodou psychologické diagnostiky u dětí školního věku. Tyto kresby využívají psychologové v situacích, kdy se rozhoduje o svěření dítěte do rodičovské péče po rozvodu, a při práci s dětmi trpícími výchovnými problémy. Dětská kresba není samospasitelná, neexistují k ní pevně standardizované a závazné normy, vyžaduje ze strany psychologa či jiného odborníka notnou dávku empatie a individuální přístup. Proto autor, renomovaný český psycholog, v knize shrnuje svoje odborné zkušenosti i zkušenosti dalších psychologů (mimo jiné také Z. Matějčka). Text doplňují okomentované ukázky 49 dětských kreseb Naší i Začarované rodiny. Na závěr je uvedena vhodná literatura k danému tématu. Knihu mohou využí také laici (rodiče, příbuzní) pro práci s dětmi. (Založil/a: Květuš)

Tomáš Novák Tomáš Novák
*17.08.1946