Originální název: Methuselah's Children
Poprvé vydáno celosvětově: 1958

Wales - 2006
ISBN: 80-86939-16-2

Wales (2006) 80-86939-16-2 208 váz.
And Classic (1994) 80-85782-11-1 182 brož.

Lidstvo se chystá vydat se ke hvězdám, ale ve svém jádru je stále stejné. Stejně sobecké, nepoučitelné, manipulovatelné a závistivé. Krycí nátěry jeho podstaty, veškeré hraní si na civilizované a osvícené bytosti, končí v okamžiku, kdy veřejnost zjistí, že mezi sebou mají skupinku lidí, jejichž doba života několikanásobně překračuje obvyklý průměr.
Nikdo se nehodlá spokojit s vysvětlením, že nejde o žádnou zázračnou kůru dlouhověkosti, ale o důsledek dlouhodobého genetického programu. Všichni jsou zajedno: Howardovy rodiny musí předat své žárlivě střežené tajemství dlouhověkosti všem!
Veškeré zákony na ochranu svobod jednotlivce, mezinárodní úmluvy i zvyklosti jdou stranou a stejná argumentace, jaká je vytvořila, nyní slouží k ospravedlnění jakýchkoli prostředků, potřebných k získání údajného tajemství. Práva sobecké menšiny musí ustoupit zájmům lidstva jako celku!
Politické strany i hnutí se předhánějí, kdo z nich získá více zásluh na daru dlouhověkosti pro všechny, komu z nich takovýto slib vynese více politického kapitálu a tím i momentální moci...
Až na to, že žádné takové tajemství, které by bylo možné podivínské hrstce zabavit, neexistuje. A zastavit již jednou rozjetou mašinerii nelze...

ondrasek
  11. 11. 2014, 20:06
Nevím proč, ale knihu jsem dlouho nebyl schopen dočíst.
Přítom - téma výborné a první polovina knihy též, ale druhá (vesmírná) polovina je psaná hrozně rychle, děje se tam strašně moc, ale autor to vůbec nerozvádí a hned utíká k dalšímu dění a asi kvůli tomu jsem polevoval v pozornosti a knihu dočítal spíše z povinnosti.
Škoda, myslím, že potenciál byl obrovský a klidně by knize slušelo 2-3x víc stránek.