Dějiny psychologie

Dějiny psychologie Originální název: Dějiny psychologie

Grada - 2006
ISBN: 80-247-0871-X

Grada (2006) 80-247-0871-X 328

Nová česká učebnice dějin psychologie je určena všem studentům psychologie a ostatních humanitních oborů a také zájemcům o studium příslušného oboru. Čtenáři získají dokonalý přehled o vývoji psychologie již od svého prvopočátku, kdy se rozvíjela v rámci filozofie, kniha dále mapuje samostatný vznik a vnitřní diferenciaci oboru psychologie a hlavní směry 20. století, k nimž autorka řadí behaviorismus, gestaltismus, psychodynamickou, fenomenologickou, transpersonální a kognitivní psychologii, případně systémové a systemické teorie. Stranou nezůstaly ani postmoderní proudy v současné psychologii (feministická, diskursivní či kritická psychologie). Každá z kapitol obsahuje stručnou charakteristiku či základní myšlenkové paradigma příslušného vývojového období, životní příběhy a hlavní myšlenky jeho významných představitelů i ukázky děl. Jednotlivá témata jsou uspořádána velmi přehledně a čtivě. (Založil/a: Květuš)

agent_R.M.
  3. 10. 2015, 13:12
Opravdu skvělá publikace pro ty kteří chtějí přehled o významných zakladatelích tohoto oboru a jejich předchůdcích. Pro mě osobně také "atlasem" autorů ze kterých si vybírám ty co mě zaujali :)