Tyranie okamžiku

Doplněk - 2009
ISBN: 978-80-7239-238-4

Doplněk (2009) 978-80-7239-238-4 167
Doplněk (2005)

Také nevíte, proč musíte pořád odkládat zásadní a průlomové projekty, zatímco zvládat každodenní agendu se vám daří jen s nasazením všech sil?
A koho by před čtvrtstoletím napadlo, že všechny úžasné technologie vynalezené k úspoře času povedou nezadržitelně k tomu, že budeme mít nevyvratitelný pocit, že času máme stále méně?
Co rozumíme taylorizací rodinného života? Proč rychlý čas v konfrontaci s pomalým vždy vítězí? A co mají tyto jevy společného s tzv. vyhořením?
Tyto otázky rozebírá Tyranie okamžiku - originální komentář odborníka v oboru sociální antropologie, formulovaný s vtipem a nadhledem. Nudit se nebude nikdo, kdo se zamýšlí nad zákonitostmi naší epochy a vývojem informační společnosti. (Založil/a: Matylda)

curtiswolf
  24. 11. 2013, 18:26
Pokud chcete získat širší povědomí o světě, ve kterém žijeme, je pro vás Tyranie okamžiku skvělou volbou. Eriksen dokáže jít i na necelých 200 stránkách k jádru pudla, stručně a zajímavou formou, což je v každém případě k nezaplacení. Jeho dílo není vyčerpávající studií o stavu naší společnosti, ale dobrým odrazovým můstkem pro věcné přemýšlení o ní. Zároveň se jedná o velmi depresivní četbu, jelikož popisuje jevy (a jejich příčiny), ke kterým se člověk nedokáže postavit tak, aby je vymýtil. Jednotlivec možná, ale i tak se jedná o nesmírně těžkou cestu. Nedá se to však paušalizovat. 9,5/10