Conan ...a zrodí se čarodějka a jiné povídky

Conan ...a zrodí se čarodějka a jiné povídky Originální název: Witch Shall be Born

BB art - 2001
ISBN: 80-7257-379-9

BB art (2001) 80-7257-379-9 308

Když se Robert E. Howard roku 1906 narodil, nikdo netušil, že toto neduživé, plaché a stydlivé dítě rozhýbe jednou literární svět scénami, ve kterých budou praskat lebky pod údery těžkých mečů pozvednutých hravě do výšky svalovci rozměrů bezmála obřích, kde poteče proudem krev a kde se civilizace budou hroutit pohybem malíčků. Jen malý Robert E. to věděl a celým svým snažením k tomu směřoval. Cvičil, jezdil na koni, plaval a záhy si vypěstoval tělo, za které se už nemusel stydět, když usedal k papíru a spřádal své heroické fantazie. S jejich osudem to bylo horší. Psal sice od 15 let, avšak první krátkou povídku mu přijal tehdy obskurtní, dnes kultovní časopis Weird Tales až v roce 1925. Dál než do časopisů se Howard za svého života nedostal - ani s Conanem ne. Naopak, nejeden jeho text vyšel až po autorově smrti (předčasné sebevraždě, motivované smrtí matky a Howardovou fixací na ni), dopracován věrnými následovníky, zato se jeho dílu dostalo v současnosti ocenění, jakého se v životě nedočkal a ani v ně nedoufal. (Založil/a: Antonín)

HellFire
  18. 9. 2011, 19:28
Moje první setkání s Conanem, potažmo Robertem E. Howardem. Jako první jsem, možná jako mnozí další, viděl filmové zpracování Conana, které mne nadchlo. A zrodí se čarodějka je setkáním vcelku příjemným a některé z povídek se čtou jedním dechem.