Bolavé město

Bolavé město Originální název: Bolavé město

Nezjištěno / Jiné - 2008

Nezjištěno / Jiné (2008)

Básnická sbírka Bolavé město vydaná v roce 2008 v Kroměříži za finanční podpory města Kroměříž a nadačního fondu tamní pedagogické školy je prvotinou začínajícího autora Vojtěcha Havelky. Na sto třech stranách najdeme téměř padesát básní tematicky rozdělených do tří oddílů - Préverovské variace, Zraňování a Moje město. V básních prvního oddílu jsou dominantní motivy Paříže, v těch dalších se objevují motivy lásky, bolesti, utrpení, nepochopení a samozřejmě, jak již název posledního oddílu napovídá, města Kroměříž, kde se Vojtěch Havelka narodil. (Založil/a: alyssa18)

alyssa18
  26. 9. 2010, 21:26
Poezie se mi do rukou moc často nedostane, ale v případě tohoto díla jsem se vyloženě nemohla dočkat na to, až si ho budu moci přečíst, a protože autora znám osobně, pronikat do hloubky básní bylo daleko zajímavější, než když čtu díla jiných básníků. V Bolavém městě si to své najdou milovníci jak lyriky, tak epiky a navíc, tolik překrásných personifikací a epitet se pohromadě jen tak nevidí, takže já smekám a doporučuji knihu ostatním!