Poklady pod sněhem

Poklady pod sněhem Originální název: Treasures of the snow

Samuel - 2006
ISBN: 80-86849-22-8

Samuel (2006) 80-86849-22-8 126
Samuel (2002)

Nádherný příběh o síle lásky a odpuštění autorky Patricie St. John patří už léta do zlatého fondu dětské literatury. V krásné alpské krajině se setkáme s malým Danim a jeho starší sestrou Annette, která se snaží pomstít tomu, kdo jejímu bratříčkovi tolik ublížil. Jenže události nabírají dramatický spád a začíná se ukazovat, že hořkost a pomsta nejsou řešením.
Knížka Patricie St. John se vyznačuje kromě barvitého děje prokreslením charakterů jednotlivých postav i hloubkou svého morálního poselství. Poklady pod sněhem byly také úspěšně zfilmovány. (Založil/a: pirko)

Patricia St. John Patricia St. John
*15.08.1919 - †??.??.1993

VaclavB
  27. 1. 2015, 12:58
Krásný příběh o touze po spravedlivé pomstě a síle odpuštění. Když se mi kniha dostala do ruky, moc šancí jsem jí nedával, ale příběh je napsán tak čtivě, že jsem se od něj neodtrhl, dokud jsem nedočetl. Je málo věcí, co má sílu formovat charakter, ale tahle kniha mezi mě může patřit.
Ann-K.
  25. 7. 2012, 18:22
No, musím uznat že teď bych dala tak 40%, ale když jsem to před pár lety četla, hrozně se mi to líbilo, takže dávám 100%.
DominikM
  26. 12. 2013, 18:15
Je to krásná kniha je to jak lucien shodil daniho do strže ten to sice přežil ale už nemohl chodit normálně Lucien toho hrozně litoval ale dělal všechno proto aby to napravil...
kochichak
  29. 5. 2011, 10:57
Krásná, trochu sice moc idealistická, co se lásky a víry týče, ale já ji mám od dítěte, starší verzi knihy, ale miluju ji!!! A moc si vážím toho, že mi ji dal v podstatě tehdy pro mě cizí člověk.