Jak se loví dinosauři

Jak se loví dinosauři Originální název: Jak se loví dinosauři

Euromedia Group - 2007
ISBN: 978-80-242-1912-7

Euromedia Group (2007) 978-80-242-1912-7 160

Kniha o historii, zajímavostech a záhadách planety Země, která se čte jako detektivní román, je dílem erudovaného paleontologa a úspěšného autora mnoha polulárně naučných knih pro mládež i dospělé čtenáře. V knize, doplněné mnoha fotografiemi a ilustracemi, se snaží najít odpověď na nejrůznější otázky, které napadají obyvatele modré planety: Co dokážou sopky? Jak to bylo s potopou světa? Kde leží kolébka lidstva? Kdo byli převozníci života? Kde má historie Země začátek. Dá se přejít do Ameriky suchou nohou? (Založil/a: Antonín)

Anael
  3. 4. 2015, 13:29
Přemýšlím, jak starému čtenáři má být tato kniha určena. Mně osobně tedy moc neoslovila, tudíž jsem na pochybách, zda by oslovila 11leté děti, které se právě ve škole učí o pravěku. Kniha mi místy přijde moc odborná. Velkým plusem je dostatečné množství ikonického textu. Kniha stojí a padá na vybraných tématech, která jsou buď opravdu zajímavá, nebo naopak zcela nezajímavá.
Alectropodion2016
  13. 5. 2016, 8:42
Kniha poměrně pěkná, zejména co se fotografií a ilustrací týká. Mnohé informace už jsou ale zastaralé a neodpovídající, zejména v případě dinosaurů.