Minulé životy našich dětí

Originální název: Children´s Past Lives

Talpress - 2005
ISBN: 80-7197-229-0

Talpress (2005) 80-7197-229-0 320

V této úžasné, kontroverzní a průkopnické knize shromáždila Carol Bowmanová přesvědčivé důkazy vzpomínek dětí na minulé životy. Tyto zážitky nejen že jsou reálné, jsou také mnohem běžnější, než si většina lidí uvědomuje. Podnět k mimořádné výzkumné práci dal Bowmanové její vlastní malý syn Chase, když v pěti letech popisoval svůj minulý život a smrt v občanské válce, a to s přesností, která byla později potvrzena odborným historikem. Úžasné bylo i to, že když Chase tento konec svého minulého života vylíčil, zmizel jeho chronický ekzém a fobie z hlučných zvuků. Bowmanová, inspirována Chaseovým převratným uzdravením, shromáždila desítky dalších případů a napsala tuto obsáhlou studii, v níž ukazuje, že hodně malé děti si na své minulé životy vzpomínají velmi spontánně a přirozeně. V této knize vysvětluje, jak rozlišit mezi vzpomínkami na skutečný minulý život a fantazií, poskytuje rodičům praktické rady, jak reagovat na vzpomínky z minulého života, a ukazuje, jak podporovat duchovní a léčivý přínos těchto zkušeností. Kniha, která je snad nejpůsobivějším, nejpřesvědčivějším a nejlépe dokumentovaným důkazem života po smrti, poskytuje útěchu a povzbuzení a přeměňuje naše představy o životě po smrti a bezesporu se může směle řadit vedle klasických děl Betty J. Eadieové, Raymonda Moodyho a Briana Weisse. (Založil/a: Rustynka)

Carol Bowman Carol Bowman
*14.10.1950

Rustynka
  27. 9. 2010, 6:00
Já tuto knihu vyhledala po smrti mého dědečka....

Neskutečně dobrá knížka, která člověku dokáže pochopit věci, které by ho dřív nenapadly. Mě pomohla dívat se na smrt úplně jinak, vůbec ne jako na konec všeho.

Autorka se nesnaží přesvědčit, pouze v knize popisuje svoji cestu, jak se setkávala s regresemi do minulých životů u malých dětí i dospělých a svoji studii dokládá rozsáklým seznamem dalších knih.