Poznej svého anděla

Poznej svého anděla Originální název: Kennst Du Deinen Engel?

Integrál Brno - 2007

Integrál Brno (2007) 114

Je tělesné postižení opravdu jen ranou osudu? Spočívá smysl života skutečně jen v tom, abychom si užili co nejvíce zábavy? Kde leží skutečné příčiny nemoci a jak se před ní ochráním? Kdo vůbec jsem? Proč tu jsem? Proč dělám stále znovu stejné chyby? Co je to boj, válka, mír, smrt? Kdo je Bůh? Barbara, tělesně postižená dívka a Michael, její anděl, nám ukazují všední věci ve zcela jiném světle. Román, který nás povede do duchovního světa. (Založil/a: Rustynka)

Luci-ye
  23. 2. 2015, 18:26
Jedním slovem úžasná. Na příběhu Barbary je formou dialogu a vnitřního molonogu vysvětleno, proč - jak - nač...Vlastně bych řekla, že je to svým způsobem výklad toho nejpodstatnějšího z Bible. Čte se velmi dobře, chce si to vychutnat. Asi si ji pořídím. Nejednou jsem si během dne, když jsem ji měla rozečtenou, vzpomněla na určité pasáže. Hodně mi to dalo, místy mi to vehnalo slzy do očí, když jsem si souvislosti vztáhla k sobě.
Krásná připodobnění, názorné, poučné, laskavé. A co si z toho vzít hlavně? Že se máme učit lásce. Láska = řešení všech problémů.

"Čistá láska nepotřebuje úspěch! Těší se sama z toho, že smí milovat. Neočekává žádnou reakci. Když se těšíš z toho, že tvoje láska je přijímána, pak jsi také automaticky smutná, když je odmítnuta, nebo ne?"
"Ano," řekla jsem, "souhlasí."
"Když tě ale sama skutečnost, že smíš dávat lásku, dělá šťastnou, aniž se ptáš po úspěchu?"
"Pak už nemohu být nešťastná!"
"Vidíš ten rozdíl? Kdybychom my milovali jako většina lidí, nebe by bylo peklem. Plné smutku a neštěstí. Jak často odmítají lidé naši lásku? Jak často Boha nedbají? Pak by musel být nejnešťastnějším tvorem ze všech. Jistě, láska je bumerang! Ale jen láska absolutně nesobecká. Stojí-li za ní úmysl dostat něco zpět, pak už je počátek zvrácený. Ale láska, která prostě jen miluje, pomoc, která jen pomáhá, poněvadž ji ten druhý potřebuje, prostě proto, že ten druhý existuje, to je pravá láska. (...)

Za sebe dávám deset hvězdiček...Doporučuji!! (nejen přemýšlivým "hloubalům", jako jsem já ;-))