Diagnostické a léčebné postupy u maligních chorob

Diagnostické a léčebné postupy u maligních chorob
Originální název: Diagnostické a léčebné postupy u maligních chorob

Grada - 2004
ISBN: 80-247-0896-5

Grada (2004) 80-247-0896-5 384

Druhé, přepracované a doplněné vydání knihy Diagnostické a léčebné postupy vychází v relativně nedlouhém odstupu od prvního vydání z roku 2002. Vývoj v oboru je však natolik rychlý, že i přes nevelký časový odstup bylo nutné původní text na mnoha místech pozměnit, rozšířit a doplnit. V druhém vydání jsou zachyceny změny v léčebných postupech u jednotlivých chorob, k nimž došlo v posledním roce. Podobně jako v předchozím vydání, kde byla uvedena doporučení NCCN z roku 2000, obsahuje druhé vydání informace o léčebných doporučeních NCCN z roku 2003. V ojedinělých případech, kdy se doporučení NCCN liší od názorů evropských autorů, citujeme i doporučení Německé onkologické společnosti (Kurzgefasste Interdisziplinäre Leitlinien, W. Zuzkschwerd Verlag 2002 552 s). V druhém vydání této knihy jsme záměrně vynechali několik kapitol, které jsou v širším rozsahu uvedeny v knize Obecná onkologie a podpůrná léčba, Grada 2003. Obě knihy tvoří jeden funkční celek, který je nejobsáhlejší onkologickou učebnicí v ČR. Zásadní novinkou druhého vydání je 10 kapitol týkajících se léčby infekčních komplikací. Po domluvě a se souhlasem profesora Georga Maschmeyera, vedoucího pracovní skupiny pro léčbu infekcí v rámci Německé hematologické a onkologické společnosti a po dohodě s nakladatelstvím Springer Verlag jsme přeložili doporučení pro diagnostiku a léčbu infekčních komplikací u onkologických pacientů, zveřejněné v časopise Annals of Oncology v roce 2003. Věříme, že doporučení pro léčbu infekčních komplikací, vytvořená v zemi našich sousedů, ocení všichni lékaři, kteří mají v náplni práce řešení těchto závažných situací. (Založil/a: Milena)