Nesvatá trojice

Originální název: Unholy Trinity

Mladá fronta - 2007
ISBN: 978-80-204-1502-8

Mladá fronta (2007) 978-80-204-1502-8 364

Nesvatou trojici v tomto románu představuje věčné město Řím, smrt a politika. Prolínají se v něm dvě časové linie. Celý příběh začíná na konci války a důsledky tehdejších dějů se projevují v současnosti.
Hlavní hrdiny, vyšetřující soudkyni Elenu Fiorini a anglického novináře Andy Chapmana, zavede pátrání po vrahovi „Rudého kněze“ mezi neofašisty, do nejvyšších pater politiky i do Vatikánu a jeho tajných archivů. Rafinovaná zápletka, napětí až do poslední stránky, plastické zachycení prostředí dnešního Říma i historická věrohodnost – to jsou přednosti tohoto politického thrilleru. (Založil/a: Milena)

Paul Adam Paul Adam
*??.??.1958

stavradka
  21. 9. 2014, 14:16
Asi záleží, kdo chce co v té knize vidět. Žádného přehnaného feminismu jsem si nevšimla, možná proto, že to pro mne nebyla priorita. Ale nesouhlasím s Karlosem, Champman je dost sympatická postava a rozhodne není líčení tak, jak je zde uváděno. Solidně odvedená krimi s prvky fašistické historie a její provázaností na Vatikán, je to o čem v knize jde. Jestli se někdo soustředí na roztažené nohy prosím, ale tato kniha ho neuspokojí.
Karlos3344
  7. 2. 2014, 9:17
Po přečtení knihy mám smíšené pocity.
Na jedné straně docela svižný děj, bohatý na dramatické okamžiky a překvapivá zjištění.
Je to tradiční krimi žánr s prvky politického thrilleru, zasazený do tajemného světa Vatikánských intrik.
Na druhé straně je to feministické dílo oslavující nekonečnou hoževnatost, sílu, elán a odhodlání hlavní představitelky Eleny. Feminismus z knížky přímo kape.
Mužský představitel, novinář Chapman, je vybarven jako "typický" muž, který chce jen sex, bez morálních zábran a dilemat "obšťastňující" vše, co roztáhne nohy. Zatím co toto roztažení noh je zcela v pořádku (p. Chapman je milenec jakési vdané Gabrielly), tak autorka vybarvuje Chapmana jako amorálně chovající se zvíře myslící jen rozkrokem.