Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Volejem i peřejemi

77%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Volejem i peřejemi Originální název: Volejem i peřejemi

Nejnovější vydání:
Česká televize - 2009
ISBN: 978-80-7404-017-7
Počet stránek: 273
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Česká televize (2009) 978-80-7404-017-7 273

Podle hraného seriálu Proč bychom se netopili napsali spoluscénáristé Zdeněk Šmíd a Miroslav Adamec také knihu, která vychází ze scénářů a vypráví příběhy vodácké party tak, jak ji můžeme vidět na obrazovkách.

Přivedla je na řeku náhoda, či osud? Ještě nedávno se neznali, teď společně sedají do kánoí. Mužný Křižák, nejkrásnější dívka českých vod Dana, neúnavný organizátor Keny, majetnický Sumec, Lída děvče krev a mlíko, křehká Lucie, pomalý Otouš a další.Některé posádky sváže řeka na celý život, jiné rozdělí.

Zážitky z plavby, z večerů při kytaře, z vodáckých hospod jsou dramatické i humorné, přinášejí radost i slzy, ale hlavně – baví a dojímají čtenáře knih Zdeňka Šmída už více než dvě desetiletí. Bylo jenom otázkou času, kdy z vděčných situací, nových příhod a tradičně vtipných glos vodáckého života vznikne televizní seriál. (Založil/a: Milena)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

psychoklara
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 7. 2015, 9:51
Kniha vydaná jen kvůli seriálu není na rozdíl od původní vodácko-horácké trilogie četbou pro děti nebo romantické duše. Neustále se v ní řeší vztahy a sex, což je dneska asi žádanější než popis romantických zákoutí na břehu Lužnice, mně ale stejně jako seriál hodně zklamala. Neodpustím Zdeňku Šmídovi, že svou vodáckou partu zaprodal seriálovým tvůrcům a z výjimečné „party“, udělal průměrné jedince moderní doby. Od toho přece knihy jsou, že se v nich lidé nemusí chovat jako ve skutečném životě. Vlivem požadavků scénáristů se však z těch éterických a zároveň zábavných bytostí staly prosťáčci myslící jen na to jedno. A „rapující vodáci“, to už je skutečný extrém. Nepochopím, proč se seriál i nová kniha nemohli odehrávat v době, kdy byla předloha napsána (bylo by to dnes tolik oblíbené retro). Pokus o zmodernizování zabil v příběhu i to poslední, co ještě z původní knihy zbylo.
Přesto si myslím, že výsledný produkt není nejhorší a určitě jsou lidé, kteří si při přečtení přijdou na své. S knihou Proč bychom se netopili se však nemůže srovnávat.