Vítězství orla

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-289-3

BB art (2013) 978-80-7461-289-3 352
BB art (2010) 978-80-7381-797-8 352

Druhá kniha série Quintus Licinius Cato.

Se vstupem na britskou půdu roku 43 našeho letopočtu si centurion Macro uvědomí, že má před sebou jedno z nejobtížnějších tažení své vojenské kariéry, naplněné množstvím bitev.
Během řady krvavých šarvátek musí Macro, jeho mladý podřízený Cato a římská armáda najít a zničit nepřítele, než nasbírá dostatek sil, aby císařské legie zadupal do země.
Macro a Cato však nemusí čelit pouze Britům. V týlu invazních sil pracuje zrádná skupina, která se snaží podkopávat moc císaře. Když se oba muži dozvědí, že dokonce připravuje atentát, který se časově shoduje s císařovým příjezdem na britskou půdu, uvědomí si, že stojí proti mnohem záludnějšímu a nemilosrdnějšímu nepříteli, než jsou barbaři, s nimiž se střetávají na bitevním poli. Musí jednat rychle - dochází jim totiž čas.
Autorovy znalosti římské historie se snoubí s literárním talentem, který čtenáře zatáhne přímo do centra bouřlivých událostí naplněných krví, potem, slzami, strachem i radostí z vítězství a umožní mu prožívat je s jeho hrdiny. (Založil/a: Antonín)

Magyana
  27. 10. 2016, 11:25
Výborné pokračování výborného prvního dílu.
Sledujeme dobývání Británie prakticky z první linie. Bitva u řeky, na které se projevuje příliv, je skvěle popsaná - nenudila jsem se ani okamžik.
Čtenář si chvíli vydechne, zatímco se čeká na císaře Claudia a jeho slony (SPOILER: ti se tedy moc nevyznamenali: KONEC SPOILERU), aby se pak děj rozjel na plné obrátky. Opět se válčí, dobývá, kují se pikle, plánují vraždy...
Skvělé.
janeicka
  3. 1. 2014, 15:52
Další napínavé dobrodružství Catona s Macronem, které bylo plné různých bitev - zaujaly mne především proto, že se odehrávaly u řek, což bylo vzhledem k bojové taktice velmi zajímavé :-) Do toho nějaké to spiknutí, koktavý císař Claudius, bojoví sloni, narážka na Hannibala a punské války, pak trochu filosofování o přejímání "barbarských" kultur civilizovaným Římem. Ani chvilku jsem se nenudila, takže opět nejvyšší hodnocení 5*
Lucy Sisk
  2. 11. 2015, 20:14

... Jestli je kniha v něčem jiná?

Ano, Cato je v armádě skoro rok a už se na něm projevuje, že nemůže být tím citlivým mladíkem, který přemýšlí a nepřebírá cizí názory a zájmy. Macro přilnul ke Catonovi, a jejich vztah je víc jako syn a otec, dokonce se v nestřežených momentech chovají jako bratři.

Vespasianus si na chvíli oddychl od Vitelliových piklí, ale jeho manželka Flavie mu přidělala další potíže. Neúspěšně popřela své spojení se skupinou zvanou Osvoboditelé, která prahne po svrhnutí císaře Claudia.