Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Alláhovy dcery

20%
1 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Alláhovy dcery
Autor:
Originální název: Allahin Kizlari

Nejnovější vydání:
Host - 2010
ISBN: 978-80-7294-374-6
Počet stránek: 272
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2010) 978-80-7294-374-6 272

Nedlouho po svém tureckém vydání vychází u nás poslední román Nedima Gürsela, jednoho z nejvýznamnějších současných tureckých spisovatelů. Vzpomíná na své dětství prožité v provinčním městečku pod dohledem laskavých a hluboce věřících prarodičů, kteří ho seznamovali s islámem a jeho tradicemi. Verše Koránu, zahalené tajemnou arabštinou, příběhy ze života Proroka Muhammada a překrásné předislámské legendy jitřily dětskou fantazii i zvědavost, budily lásku k Bohu, ale také strach z něho. Vzpomínky na dětství, příběhy z Muhammadova života, líčení krutých bitev, jež sváděl za vítězství své víry, a předislámské legendy střídají v románu dědečkovy zápisky z první světové války, která místo jednoty muslimů přinášela utrpení a smrt. Muhammadův nárok na výsadní zastupování jediného Boha je v knize konfrontován s fiktivními, mnohdy eroticky zabarvenými výpověďmi tří předislámských ženských božstev, „Alláhových dcer", o nichž se Muhammad původně zmínil v Koránu (tzv. satanské verše), ale později tyto verše zavrhl. Gürsel však nechce být spojován se Salmanem Rushdiem a jeho Satanskými verši, nesnaží se ho napodobovat, nechce provokovat. Pokouší se najít vztah k Bohu a odpovědí je právě tento román. (Založil/a: Antonín)

(více)  

Štítky

více  
Nedim Gürsel Nedim Gürsel
*05.04.1951

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Knapcova
0%
  25. 9. 2012, 19:59
Tuto knihu jsem si koupila za účelem obeznámení se s Koránem. Byla jsem velice zklamaná a musela jsem přímo nutit, abych knihu dočetla. Z jejího přečetní jsem si téměř nic neodnesla. Knihu nedoporučuji.
Jizi
20% 20% 20% 20% 20%
  23. 8. 2011, 9:01
Nepovedený překlad podprůměrného a ničím nezajímavého románu. Pokud čtenář touží poznat moderní tureckou literaturu, měl by sáhnout po něčem jinéhm. Gürsel není dobrá volba.